Kryminalne przygody

Dla każdego coś miłego – czyli świetne kryminalne opowiadania w jednym miejscu! To coś dla osób, które lubią urozmaicenie i poznawanie nowych autorów. Zabójczy pocisk z pewnością zaspokoi żądne przygód umysły!

 

Tytuł: Zabójczy pocisk
Autor: zbiorowy
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

 

Sam tytuł skojarzył mi się z sytuacją, w której czytany przeze mnie tekst z racji swojej wyrazistości i zaskoczenia, jakie maluje się na mojej twarzy, wbija mnie w fotel. Oczywiście nie zabija mnie w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale wywołuje dużo emocji. W Zabójczym pocisku poznajemy wielu ciekawych autorów, którzy pokusili się o zabranie czytelnika w krótką, choć niewątpliwie fascynującą kryminalną podróż. Książka składa się z 16 historii, które niekiedy inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. Tak jak w przypadku wydarzeń mających miejsce w 1993 roku w Zakopanem, kiedy to zabójcę mordującego za pomocą haka nazwano hakowym.

Krótkie formy czytelnicze mogą zostać albo docenione, albo zapomniane. Na tle 16 historii zebranych w tym tomie kilka znacznie się wyróżnia i nie są to opowiadania pisarzy, o których wcześniej słyszałam albo którzy są dosyć rozpoznawalni. Bardzo lubię, kiedy uda mi się znaleźć nowe inspiracje czytelnicze, dlatego doceniam możliwość zetknięcia się z różnorodnością, w dodatku w jednej książce. Myślę, że niektóre z opowiadań stanowią dobrą podstawę do stworzenia osobnej książki, ale pewnie tak się nie stanie. Co nie zmienia faktu, że są bardzo inspirujące.

Nie chciałabym zdradzać, które opowiadania są lepsze, a które gorsze, ponieważ każdy z nas ma odmienne odczucia. Niemniej jednak bardzo przypadły mi do gustu te napisane przez Remigiusza Mroza oraz Olgę Rudnicką. Może dzięki temu zajrzę w końcu do książek Mroza, które od dłuższego czasu spoglądają na mnie z biblioteczki.

Jedne historie są mroczne i tajemnicze, inne zabawne i nieprzewidywalne. Warto poznać je wszystkie i zainteresować się konkretnymi autorami. Jest to zbiór idealny na letnie wieczory z książką – uniwersalność i przyjemność w jednym. Doceniam też pomysł wydawniczy. Polecam!

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia