Jak złapać mordercę…?

Zagadkowa kabina numer 10 – czy zawiera pasażera? Czy bohaterka książki ma bardzo wybujałą wyobraźnię, czy faktycznie jej przeczucia są prawdziwe? Nowa książka Ruth Ware zabiera w rejs dookoła zagadkowej śmierci…

 

Tytuł: Dziewczyna z kabiny nr 10
Autor: Ruth Ware
Wydawnictwo: Prószyński z S-ka

 

Kolejna książka Ruth Ware opowiada o dziennikarce, która spełnia swoje marzenie i wyrusza w rejs luksusowym statkiem Aurora. Wszystko wokół wydaje się piękne, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Dziewięć osób podróżujących na statku to prawdopodobnie nie cała załoga. W kabinie nr 10 być może znajduje się ktoś jeszcze…

Okazuje się, że tak! Bohaterka po przypadkowym podejrzanym plasknięciu wody i dzięki odnalezionym śladom krwi nabiera coraz więcej podejrzeć dotyczących domniemanego pasażera. Dziennikarka z racji swojego fachu próbuje dotrzeć do sedna i poznać prawdę na temat mordercy. Okoliczności, w jakich się znajduje, mogą działać zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść. Wokół tylko woda i oni – pasażerowie statku. Nie ma ucieczki. Nie ma mowy o chwili wytchnienia. Tu nie ma czasu na sen, bo morderca jest tuż obok… Swoisty klaustrofobiczny klimat może wpędzić czytelnika w zagadkowy wir akcji. Główna bohaterka trochę mało sympatyczna, a jej zawód trochę jakby nie pomagał w znalezieniu winnego… Ciągle wspomina o swoim niewyspaniu, co po którymś razie z kolei staje się nie do zniesienia. Mało kto wierzy w jej wersję o tajemniczej osobie z kabiny 10. Ma małą siłę przebicia i jest mało dociekliwa.

Książka jest napisana w sposób bardzo przyjazny i można przy niej spędzić miłe popołudnia. Jednak cały czas miałam wrażenie, że podobną historię już gdzieś słyszałam… Klimat książki oceniam na bardzo dobry, główną bohaterkę na tróję. Być może właśnie tak chciała przedstawić ją autorka, ale dziennikarz powinien mieć nieco inny charakter. Przyjemna książka, ale czegoś w niej brakuje. Poprzednia powieść Ware – W ciemnym mrocznym lesie – bardziej mnie zaskoczyła. Czekam na coś, co mnie zwali z nóg. Może następna książka Ruth Ware?

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia