Pogromca lwów

Po moim ogromnym zachwycie nad Kamieniarzem Camilli Läckberg, postanowiłam sięgnąć po kolejną powieść tej autorki. Jak wyszło nasze spotkanie tym razem?

 

Tytuł: Pogromca lwów
Autor: Camilla Läckberg
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 9)
Wydawnictwo: Czarna Owca

 

Jest mroźny styczeń. Z lasu wybiega półnaga młoda dziewczyna. Nadjeżdżający samochód nie jest niestety w stanie ani jej wyminąć, ani zahamować. Patrick Hedström zostaje powiadomiony o wypadku, kiedy okazuje się, że potrącona dziewczyna to zaginiona cztery miesiące wcześniej Victoria. Nastolatka padła ofiarą okrutnych zabiegów, a co gorsza  nie tylko ona. W tym samym czasie pisarka Erika Falck bada sprawę sprzed lat – rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią. 

Przyznam szczerze, że tytuł niekoniecznie zachęcił mnie do lektury tej książki. Dopiero po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że może ta historia przypadnie mi do gustu tak jak Kamieniarz.

Zdecydowanie bardziej zaciekawił mnie wątek z zaginioną Victorią, a moje zainteresowanie wzmogła sprawa ze strasznymi obrażeniami, jakie miała nastolatka. Samo czytanie wzbudziło we mnie przerażenie, a co dopiero gdybym miała coś takiego zobaczyć na własne oczy! 

Mniej ciekawym wątkiem była natomiast sprawa, którą zajmowała się ciekawska Erika. Nie wiem czemu, ale zupełnie nie interesowało mnie to, co stało się naprawdę i dlaczego ta osoba zginęła. Myślę, że mogło być to spowodowane tym, że tragedia, jaka spotkała Victorię, przyćmiła wszystko inne i chciałam się dowiedzieć przede wszystkim rozwiązania tej zagadki. 

Mimo wszystko, bardzo podoba mi się styl autorki oraz to, jak umiejętnie przeplata ona kilka różnych historii w swoich książkach, aby je w pewien sposób ze sobą połączyć. Nadaje im to niepowtarzalny klimat. Drugą sprawą jest to, że ja po prostu kocham literaturę skandynawską. 

Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się sięgnąć po kolejną część Cyklu o Fjällbace

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia