Zaginięcie

Po Kasacji długo zbierałam się do lektury kolejnej części serii o Joannie Chyłce. Pierwsza część mi się podobała, a kiedy zauważyłam, że Zaginięcie będzie właśnie o zaginięciu małej dziewczynki, wiedziałam… Po prostu wiedziałam, że ta książka będzie genialna.

Tytuł: Zaginięcie
Cykl: Joanna Chyłka (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Autor: Remigiusz Mróz

Tym razem Joanna Chyłka oraz Kordian Oryński (pseudonim Zordon) zostają wynajęci do obrony biznesmena Wita Szlezyngiera oraz jego żony Angeliki Szlezyngier, którzy są podejrzewani o zabicie swojej trzyletniej córeczki. Oczywiście na drodze do odkrycia prawdy pojawia się mnóstwo przeszkód, które adwokaci muszą pokonać.

Tym, co zdecydowanie rzuciło mi się w oczy już od pierwszej strony, jest akcja, która zaczęła pędzić od pierwszych słów. Remigiusz Mróz nie daje nam odpocząć ani chwili i postanawia wbić nas w fotel w pierwszej sekundzie tego literackiego spotkania.

Drugą kwestią, którą zauważyłam i która mi się bardzo spodobała, jest pojawienie się większej liczby rozdziałów  poprowadzonych z perspektywy Chyłki. W tej części bardzo polubiłam tę postać i raczej tak prędko się to nie zmieni.

Od początku cała ta sprawa z zaginięciem dziecka bardzo mi nie pasowała i sama zaczynałam wymyślać różne zakończenia historii. A co, jeśli dziecko nie żyje? A co, jeśli naprawdę ktoś je porwał? Spokojnie, na te pytania poznacie odpowiedzi na końcu!

Zdaję sobie sprawę z tego, że ta recenzja jest tak rozmemłana, że pewnie nie będziecie wiedzieli, o co chodzi, ale wszystko przez te emocje, które nie zelżały od momentu skończenia lektury. Mróz zafundował mi porządną dawkę napięcia. Książkę zaczęłam czytać w sobotę wieczorem, a skończyłam… w niedzielę wieczorem. Prawie 24 godziny z przerwą na spanie, jedzenie i potrzeby fizjologiczne wystarczyły, abym zakochała się w tej książce i nabrała ogromnej chęci na przeczytanie wszystkich innych książek tego autora. Jeżeli inne stworzone przez niego serie są napisane w taki sam sposób – pochłonę je całą sobą. Dla takiej przyjemności byłabym gotowa odłożyć swoje obowiązki na bok, byleby poznać kolejną pasjonującą historię.

Wielu ludzi twierdzi, że Mróz to najlepszy autor thrillerów w Polsce. Niestety, nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nigdy nie czytałam polskich thrillerów. Na szczęście teraz się to zmieni. Dzięki Zaginięciu nabrałam ochoty na ich czytanie. Pragnę rozwiązywać zagadki! 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia