Roślinny patrol, czyli jak nie zamordować swoich roślin

Zawsze zazdrościłam swojej mamie ręki do roślin. Ratowała nawet kwiatki, które – wydawałoby się – nadają się już tylko do wyrzucenia. Ja zawsze miałam z tym problem. Choć kocham rośliny i nie wyobrażam sobie domku bez kwiatków na parapecie, to niestety rośliny chyba nie kochają mnie. Ciągle robią mi na złość. Usychają albo gniją – na zmianę. Jeśli wy również macie problem z ogarnięciem swoich roślin, książka Roślinny patrol. Sadź, pielęgnuj i patrz, jak rośnie jest właśnie dla was. 

Tytuł: Roślinny patrol. Sadź, pielęgnuj i patrz, jak rośnie
Autor: Ewa Wojtowicz
Wydawnictwo: Otwarte

Poradnik

 

Roślinny patrol to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy kochają rośliny, ale niekoniecznie umieją się z nimi właściwie obchodzić. Jak wiadomo, czasami nie wystarczy tylko co jakiś czas podlewać kwiatka, by pięknie rósł. W tej kwestii na pewno przyda nam się odrobina wiedzy na temat przesadzania, podlewania, sadzenia czy nawożenia. A to wszystko oczywiście znajdziecie w Roślinnym patrolu. Oprócz dużej dawki wiedzy na uwagę zasługują również piękne zdjęcia, które jednocześnie są dla nas przydatnymi wskazówkami. Dodatkowo na końcu książki znajdziecie atlas najpiękniejszych roślin, które warto mieć w swoim domu. Z atlasu dowiecie się, jak je podlewać, w jakim miejscu je ustawić, a także m.in. czy są szkodliwe dla kotów. Akurat ta ostatnia informacja jest dla mnie szczególnie ważna, bo mój kot uwielbia dobierać się do moich roślinek i niejedna już przez to ucierpiała. 

Ewa Wojtowicz z zawodu jest nauczycielką angielskiego, z zamiłowania „ratowniczką roślin”. Na swojej drodze miała już wielu roślinnych pacjentów, którzy czasami trafiali do niej w stanie krytycznym. Dla niej jednak nie ma rzeczy niemożliwych, i wychodzi z założenia, że każdego pacjenta da się uratować, a każda roślina zasługuje na kolejną szansę. Jej porady są więc oparte na osobistych doświadczeniach. Czasami wystarczy tylko wsłuchać się w roślinę czy uważnie się jej przyjrzeć, by wiedzieć, co jej tak naprawdę dolega. 

Roślinny patrol to bardzo wartościowa i przydatna książka, która powinna znaleźć się w domu każdego roślinoholika. Jeśli nie wiecie, dlaczego liście waszych roślin żółkną, jak zrobić piękne florarium albo gdzie ustawić rośliny, by miały jak najodpowiedniejsze warunki, Roślinny patrol z pewnością dostarczy wam wszystkich odpowiedzi. Ja już skorzystałam z kilku wskazówek, czas na was!

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia