Wrzesień 2018 r. w wydawnictwie Feeria

Wrzesień 2018 r. w wydawnictwie Feeria upłynął pod znakiem jednej powieści Kasie West, tym razem nieco innej od pozostałych dokonań pisarki.

 

 

 

 

Tytuł: Dziewczyna, która wybrała swój los

Autor: Kasie West
Gatunek: powieść młodzieżowa
Liczba stron: 376
Data premiery: 19 września 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Życie Addison to jedno wielkie „co, jeśli”. Dziewczyna ma moc Sprawdzania – kiedy staje przed jakimś wyborem, może spojrzeć w przyszłość i zobaczyć różne rezultaty swojego działania. To ostateczny plan ubezpieczony przeciwko katastrofie, a przynajmniej tak myślała… Kiedy rodzice Addie oznajmiają, że się rozwodzą, nastolatka musi wybrać, z kim ma zamieszkać. Z ojcem, który zamierza opuścić niezwykłą Kolonię, by żyć wśród „zwykłych” ludzi czy matką, która nie chce nigdzie wyjeżdżać. Dziewczyna kocha swoje życie takim, jakie jest, więc odpowiedź powinna być łatwa. Jedno spojrzenie w przyszłość udowadnia, że tak nie jest.

W jednej potencjalnej wersji swojej przyszłości Addie próbuje dostosować się do życia poza Kolonią, rozpoczynając naukę w liceum. Tam poznaje Trevora, uroczego, wrażliwego artystę, który ją rozumie. W drugiej ścieżce nastolatka jest nękana przez najpopularniejszego chłopaka w szkole. Kiedy ojciec dziewczyny zostaje poproszony o konsultacje w sprawie morderstwa popełnionego w Kolonii, Addie nieświadomie zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę, która zagraża wszystkiemu, co kocha. W obu wersjach czeka ją miłość i strata. Wszystko sprowadza się do pytania, w której rzeczywistości chce żyć… i bez kogo.

W sierpniu w wydawnictwie Feeria opublikowano tylko jedną powieść – była to książka autorstwa Kasie West. We wrześniu wydano także jedną pozycją, którą napisała… znów Kasie West. Tym razem pisarka, znana z w pełni realistycznych dzieł, stworzyła powieść z domieszką fantastyki. W Dziewczynie, która wybrała swój los autorka zajmuje się jednak powszechnymi, a niekiedy trudnymi tematami takimi jak: rozwód, przeprowadzka, problemy z zaufaniem. Każde z tych zagadnień zostało dobrze rozwinięte, w czym uwidacznia się prawdziwie ekspercka ręka West. Jest to książka oparta głównie na bohaterach i związkach. Nawet jeśli nie przepadacie za sytuacją, gdy wątek romansowy góruje nad innymi, tutaj się to (przeważnie) sprawdza. Postacie zostały dobrze rozwinięte – Addie jest bardzo sympatyczna i dowcipna, to samo tyczy się jej najlepszej przyjaciółki i Trevora. Podsumowując, to niesamowicie lekka, urocza, a czasami wzruszająca i zabawna lektura.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia