Czytaj, koloruj, a zapamiętasz!

Medycyna jest z nami od bardzo dawna, co przekłada się na wzrost jej znajomości w obecnych czasach. Od trzydziestu pięciu lat Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania jest uważany za bezkonkurencyjne źródło wiedzy, jeśli chodzi o atlasy anatomiczne. W czym tkwi jego fenomen?

 

Tytuł: Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania
Autor: Wynn Kapit, Lawrence M.Elson
Wydawnictwo: Rebis

 

Jak nauczyć się tego wszystkiego? Czy naprawdę człowiek musi być tak skomplikowany? Z pomocą spieszą autorzy bardzo popularnego atlasu anatomicznego. Nie jest on zwykłym atlasem, bowiem zrozumienie występujących tam naukowych terminów umożliwia jego wypełnianie…. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie kredki, najlepiej podstawowe kolory. Papier, na którym wydano książkę, jest dość specyficzny, kredowy, przez co miałam niemały kłopot z wyborem przyborów do kolorowania. Sprawdzają się te droższe, z wyższej półki – najlepiej ołówkowe.

Po zaznajomieniu się ze wstępem i doborze przyrządów, którymi będziemy działać, czas na praktykę! Nie jest to bardzo skomplikowane. Książka jest podzielona na działy, dzięki czemu możemy wybrać ten, który najbardziej nas interesuje. Myślę, że jest tutaj swego rodzaju dowolność. Lewa część zarezerwowana jest dla terminów medycznych i krótkiego ich wyjaśnienia. Nie ma tu zbędnych informacji, wręcz jest to kwintesencja tego, co powinniśmy wiedzieć. Prawa część to z kolei ta, w której można wyżyć się kredkami (ze wskazówkami na górze strony, w jaki sposób postępować z kolorami). Wypełniamy, wypełniamy i podziwiamy efekty końcowe naszego dzieła.

Nauczanie kinestetyczne. To jeden ze stylów uczenia się poprzez działanie i odkrywanie, czyli liczy się tu bezpośrednie zaangażowanie. W tej książce skojarzenia wzrokowe są głównym bodźcem w zapamiętywaniu.

Książka polecana jest szczególnie osobom chcącym zgłębiać tajniki ludzkiego ciała, pomocna będzie studentom medycyny, ale nie tylko. Wizualizacja w wielu przypadkach działa naprawdę bardzo, więc nie traćmy czasu, tylko spróbujmy metody, która zbiera pochwały od dłuższego czasu.

Ja zaczęłam od układu szkieletowego, bo stanowi on podporę całego organizmu człowieka. A wy od czego zaczniecie? Polecam, aby dobrze zacząć nowy rok i poznać od podstaw swój organizm. Może coś was zdziwi, zaintryguje albo oburzy?

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia