Dom na farmie – najważniejsza jest rodzina

Dom na farmie

Nicka Stafforda poznaliśmy już w pierwszej części Rancza Staffordów, w której głównym bohaterem był jego brat, Nick. Po odejściu żony mężczyzna nie radzi sobie ze swoim życiem i wychowaniem córek. Ciągłe zakazy i próba „odciągnięcia” dziewczynek od życiu na rancza nie wychodzą mu na dobre. Dom na farmie to kontynuacja powieści Z powrotem w siodlektóra tym razem skupia się przede wszystkim na rodzinnych relacjach Nicka i jego córek. 

Tytuł: Dom na farmie (tom 2)
Seria: Ranczo Staffordów
Autor: Ruth Logan Herne
Wydawnictwo: Dreams

Kłopoty z córkami, które mają problemy emocjonalne sprawiają, że Nick postanawia podjąć ostateczne kroki, by naprawić rodzinne relacje. Za namową dyrektorki, która zaniepokojona jest zachowaniem starszej córki Nicka – Cheyenne, mężczyzna udaje się do terapeutki, Elsy Andreas. Już samo dotarcie do niej graniczy z cudem, ponieważ kobieta zaszyła się w swojej samotni – domku w lesie. Jeszcze ciężej przyjdzie Nickowi przekonanie siebie, że terapia rodzinna to jedyne najlepsze rozwiązanie. Proszenie się kogokolwiek o pomoc nie przychodzi mu łatwo. Dopóki jego żona była w domu, nie musiał sam radzić sobie z problemami córek. Dorastające dzieci to duży kłopot, zwłaszcza, jeśli trzeba się z nim zmierzyć w pojedynkę. Trudno jest wychowywać córki, które nie potrafią zrozumieć, dlaczego opuściła je mama. Dziewczynki na obecną sytuację odpowiadają buntem. Czy spotkania z rodzinną terapeutką przyniosą spodziewany efekt? 

Fabuła powieści Dom na farmie jest bardzo wciągająca. Już sama obecność dziewczynek, które także w pierwszej części Rancza Staffordów wnosiły do akcji nieco radości, jest dużym plusem tej książki. Ale to nie wszystko, bowiem Ruth Logan Herne postanowiła wprowadzić do powieści aurę tajemniczości. Czytelnikom przyjdzie poznać historię Elsy Andreas, która nie bez powodu unika kontaktów z ludźmi. Kiedyś była dobrą terapeutką rodzinną, ale jedno wydarzenie zmieniło jej całe życie. Okazuje się, że rodzinna terapia będzie pomocą nie tylko dla Nicka i jego rodziny, ale także dla samej Elsy. 

Książka być może nie każdemu przypadnie do gustu – zwłaszcza, jeśli oczekujemy romantycznej historii rodem z hollywoodzkich produkcji. Bo w powieści tej nie chodzi jedynie o miłość dwojga ludzi. Ruth dotyka bardzo wielu problemów życia rodzinnego. Z pewnością w niejednej rodzinie spotkamy się z sytuacją, w której odejście jednego z rodziców całkowicie skomplikowało relacje wszystkich członków. A kiedy odchodzi matka – ta, która powinna być opiekunką domowego ogniska – życie komplikuje się jeszcze bardziej. Dzięki uroczej terapeutce zarówno Nick, jak i jego córki, uczą się na nowo, jak żyć ze sobą. Jak zaakceptować sytuację, w której się znaleźli i która wywróciła ich życie do góry nogami. Rodzinne relacje i emocje im towarzyszące wcale nie są łatwym tematem, ale autorka poradziła sobie z nim doskonale. Jeśli więc macie ochotę przeżyć chwile radości, wzruszeń, wzlotów i upadków, koniecznie sięgnijcie po Dom na farmie. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia