Tropem Stephena Chbosky’ego

źródło

Przyjmujemy miłość, jeżeli sądzimy, że na nią zasługujemy.

Stephen Chbosky, Charlie

Problem polega na tym – powiedział Craig – że wszyscy wiecznie porównują jednych do drugich i to odbiera ludziom indywidualność.
Stephen Chbosky, Charlie

Nie wiem, czy kiedykolwiek tak się czułeś. Jakbyś chciał przespać tysiąc lat. Albo po prostu przestać istnieć. Albo nie mieć świadomości, że istniejesz.
Stephen Chbosky, Charlie


Stephen Chbosky urodził się w 1970 roku, w Pensylwanii. Jako autor zasłynął dzięki krótkiej powieści Charlie, opowiadającej o trudach dojrzewania. Po zdobyciu rozgłosu pisarz stworzył jej adaptację, tworząc scenariusz i reżyserując ekranizację. Do tego czynu zainspirowała go pozycja Buszujący w zbożu. 

Stephen w latach 90-tych próbował swoich sił w tworzeniu filmów niezależnych. Jeden z nich dostał się na Festiwal Soundance. Prace nad Charliem rozpoczął w 1994 roku, by dzieło wydać pięć lat później. 

Po jakimś czasie wyszło na jaw podobieństwo nieśmiałego głównego bohatera do samego Stephena, który przyznał się do wzorowania na swej postawie. Autor próbował swych sił w tworzeniu filmów, jednak szczęście często go opuszczało. Dopiero w 2005 roku udało mu się utworzyć odcinkowy dramat Jericho, który został szybko zdjęty z anteny. 

Leave a commentCzarny Kruk

3 lata ago

Znam Charliego i muszę przyznać, że uwielbiam tą książkę. Bardzo mi pomogła, gdy miałam iść do liceum. Dała nadzieję.. Film moim zdaniem jest jeszcze lepszy, bardziej mnie wzruszył.
A czemu zdjęto ten serial z anteny?

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia