Na początku było słowo…

Na początku było słowo…

A właściwie słowa. Grupa ludzi kochających splatać i rozplatać słowa, tworzyć z nich piękne naszyjniki podjęła decyzję o założeniu bloga. W miarę upływu czasu pojawiało się coraz więcej chętnych do współpracy osób, gotowych do dzielenia się swoimi pasjami, recenzowania książek, promowania sztuki. Powoli zaczęliśmy zdobywać zaufanie różnych wydawnictw, dokładaliśmy wszelkich starań, żeby zaistnieć, mieć dostęp do nowości. Z czasem staliśmy się blogiem, na którym znaleźć można recenzje różnych książek (od romansów, powieści dla młodzieży, po kryminały, horrory, książki naukowe). Ponadto stworzyliśmy różne cykle o tematyce filmowej, muzycznej, teatralnej, na przykład Tropem, Perełki literackie (niedługo potem również Perełki filmowe), Muzyczne inspiracje, Kącik poetycki

Funkcjonowaliśmy 2 lata jako mała blogowa rodzina zwana Essentią. Jesteśmy ludźmi z różnych miejscowości, z różnych miejsc – od Warszawy po Poznań, od Wisły po Wartę, w różnym wieku, o różnych pasjach, wykonujących na co dzień przeróżne zajęcia – poloniści, prawnicy, psycholodzy… Ale mimo tych różnic łączy nas jedno: chęć pisania! Kochamy sztukę – wszyscy! Chcemy przyczyniać się choć odrobinę do rozwoju kultury, szerzenia jej wśród wszystkich zainteresowanych. I tak powstała nasza mała-wielka rodzina – Essentia.

Każde miejsce jest dobre, żeby umówić się na randkę ze sztuką. Może to być teatr, kino, muzeum, park. Czemu więc nie miałby to być internet? Żyjemy w czasach, w których większość znajomości podtrzymuje się właśnie w sieci i większość rzeczy przeżywa się wirtualnie. Zatem my – wirtualnie i w sieci – krzewimy kulturę!

Cieszymy się bardzo, że zyskaliśmy tak wielu Was – czytelników! To Wasze słowa motywują nas do dalszej działalności, to dzięki Wam istniejemy i mamy dla kogo pisać, z kim się dzielić naszą pasją.

I tak oto 6 maja 2016 roku stała się rzecz niezwykła – staliśmy się portalem, pełnoprawnym portalem. Od teraz mamy prawo nazywać się redakcją. Ten krok naprzód, dla nas milowy, stanie się przyczynkiem do pisania jeszcze lepszych tekstów! A wszystko dzięki Vice Novej! Dziękujemy serdecznie za pomoc w spełnieniu marzenia!

Marzenia się spełniają! Tak, marzenia się spełniają! Dziękujemy również za wiarę w nasz zespół, za zaufanie, za pokłady nadziei i przede wszystkim za pomoc w staniu się prawdziwym portalem!

Obiecujemy, że będziemy się do naszej pracy przykładać jeszcze rzetelniej, że będziemy dalej się rozwijać i kształcić. Milowy krok!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia