Tropem premierowej Huntley Fitzpatrick

Huntley urodziła się w czytelniczej rodzinie. Jej rodzice czytają wszystko i wszystkich. Od najmłodszych lat Fitzpatrick obracała się wśród książek, mając do nich wielkie zamiłowanie. Zaczęła więc poszukiwać lektur, które rozkochałyby ją w sobie swoją historią. Naturalnym następstwem tych zdarzeń stał się fakt, że niedługo potem postanowiła sama zostać pisarką. Ojciec sprezentował jej więc maszynę do pisania, papierosy, butelkę whisky, a także notatki. Doradzając jej, powiedział, by była odważna, śmiała… Zdarzyło się to w jej dziesiąte urodziny. Zostawiła papierosy i alkohol, a następnie zabrała się do pisania. Znajomi oraz przyjaciele nie mieli łatwego życia z Huntley, gdyż każdy napisany tekst czytała im, nawet po dwadzieścia stron, i chciała dokładnie wiedzieć, co o nich sądzą. Pytała o każdy szczegół, nie miała litości, ale już wtedy przejawiała początki wielkiego talentu, którym nie pogardziłoby wielu ludzi na Ziemi. Pierwsza napisana przez Huntley historia doczytała rodziny, która miała dwadzieścia dzieci i mieszkała nad oceanem.

Od tamtej pory niewiele się zmieniło. Huntley wciąż uwielbia słone powietrze, lato, plażę i matematykę. Spędziła lata na uczelni, badając Szekspira, i udało jej się spełnić małe marzenia, które sprawiły jej ogromną radość. Następnie pracowała jako kelnerka w firmie cateringowej, barmanka, publicystka, edytor romansów, aż końcu współwłaścicielka kawiarni. Podczas wykonywania tych wielu zadań udało jej się również szczęśliwie zakochać w mężczyźnie, który mógłby być jednym z bohaterów jej książek.

Obecnie mieszka z mężem i szóstką cudownych, energicznych dzieci na wybrzeżu Massachusetts. Dzieci pomagają jej pamiętać o tym, co naprawdę się liczy i o czym nigdy nie wolno zapominać. W międzyczasie, a czasem nawet w chwilach chaosu, jaki otacza jej rodzinę, Huntley znajduje czas, by pisać. Siada do swojego zdobionego komputera i tworzy nowe książki, a jeśli nie ma czasu, by przy nim usiąść, to pisze ręcznie, wszystkim, co wpadnie jej w ręce – szminką, kredką do brwi… W tej chwili Huntley wydała w Stanach jedynie trzy książki, a jedna z nich – Moje życie obok – będzie miała swoją premierę w Polsce 27 czerwca 2016 roku i zostanie wydana pod skrzydłami wydawnictwa Zysk i S-ka. Mamy wielkie szczęście, że jedno z lepszych wydawnictw postanowiło opublikować tę książkę. W tej chwili cała Redakcja Essentia zachęca do przeczytania tej powieści, bo to może być jedna z większych premier czerwca, a może i nawet całego lata.

Możemy być pewni, że to nie ostatnia jej książka, którą będziemy mogli przeczytać na polskim rynku. Jeśli Moje życie obok okaże się takim hitem, na jaki się zapowiada, to rodzime wydawnictwa będą się biły o prawa wykupu kolejnych dzieł Huntley.

Ponieważ premiera książki odbędzie się dopiero pod koniec miesiąca, publikuję oficjalny opis, który znajdziemy na jej tylnej okładce.

479402-352x500

„Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to”.

Garrettowie są absolutnym przeciwieństwem Reedów. Głośni, bałaganiarscy, emocjonalni. Siedząc w swoim punkcie obserwacyjnym, Samantha Reed codziennie marzy o tym, by stać się jedną z nich… Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko.

Zakochują się w sobie bez pamięci, przedzierając się przez potknięcia i cuda pierwszej miłości. Rodzina Jase’a przyjmuje Samanthę jak swoją, chociaż dziewczyna początkowo ukrywa swój związek z nim. Wtedy zdarza się coś nie do pomyślenia i świat Samanthy się rozpada. Dziewczyna staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją. Która rodzina idealna zdoła ją ocalić? A może nadszedł czas, by sama ocaliła siebie?

Poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej.

Huntley Fitzpatrick ma za sobą wiele szczęśliwych lat, gromadkę dzieci, które każdego dnia przekazują jej kolejne pokłady miłości. Miejmy tylko nadzieję, że w tym całym chaosie znajdzie czas, by dalej pisać, i nigdy tego nie zaprzestanie.

Dzisiejsze śledztwo dobiega końca, a ja w tej chwili zapraszam was na kolejną część, już za tydzień!

Leave a commentJimmiXS

2 lata ago

Augustus

2 lata ago

Have you read any good books lately?

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia