Perełki

Powieść obyczajowa

blad_1400

 

 

Tytuł: Błąd

Autor: Elle Kennedy
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 4 lipca 2016 r. 

 

John jest hokeistą znanym przez niemal wszystkie dziewczyny na uniwersytecie. Jego codzienność to treningi i… imprezy – najlepiej z dużą ilością alkoholu, który skutecznie sprawi, że zapomni o dziesiątkach dziewcząt, które „obrócił”. Grace poznaje go w dość znaczącym dla niego momencie i zakochuje się, jednak okazuje się, że Logan ani myśli wiązać się z nią „na poważnie”. Po wakacjach następuje okres próby. Czy w sercu Grace znajdzie się jeszcze miejsce dla Logana i – przede wszystkim – czy Logan będzie skłonny do podjęcia poważnej życiowej decyzji?

Po Układzie, który zdobył serca czytelniczek na całym świecie i został uznany za najlepszy romans przez iBooks Store, nadchodzi Błąd – druga część niesamowitej serii Off-Campus Elle Kennedy. Ci, którzy przeczytali już pierwszą, doskonale wiedzą, że niesięgnięcie po kontynuację grozi karą dożywotniego pozbawienia czytelniczej wolności; a ci, którzy nadal nie mieli okazji poznać autorki i jej niesamowitej powieści, po prostu muszą przeczytać… obie – mimo wszystko. To wspaniała historia o życiu, o tym, że zawsze należy walczyć o własne wartości i że trudna przeszłość nie przekreśla naszej szansy na szczęście. Niezależnie od tego, kim jesteśmy. Możemy popełniać błędy, tylko pod warunkiem, że w przyszłości je naprawimy, a przynajmniej będziemy chcieli je naprawić. Dojrzewanie, pierwsze miłości, alkohol i seks przemijają, ale miłość „na serio” jest tylko jedna. Pozwólmy jej zakwitnąć!

 

Powieść sensacyjna


stokrotka-w-kajdanach

 

Tytuł: Stokrotka w kajdanach

Autor: Sharon Bolton
Wydawnictwo: Amber
Data premiery: 19 lipca 2016 r. 

 

Hamish Wolfe  skazany na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo trzech kobiet ma rzesze zakochanych wielbicielek oraz fanklub ludzi, którzy wierzą w jego niewinność. Postanawia zatrudnić panią prawnik Maggie Rose. Tak jak Hamish nie jest zwykłym osadzonym, tak i Maggie nie jest zwykłą prawniczką… Ta niebieskowłosa ekscentryczka, niezwykle utalentowana w swym zawodzie, wygrywa najtrudniejsze sprawy i pisze o tym książki… Jednak nie chce zgodzić się na propozycję Wolfe’a. Co sprawia, że zmienia zdanie? I jaką rolę odgrywa w tym… stokrotka? Czy skrzywdzone kobiety potrafią zapomnieć? Kto w tej rozgrywce mówi prawdę? Czy miłość zza krat jest możliwa?

Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym thrillerze psychologicznym Sharon Bolton z rewelacyjnie wykreowaną postacią oryginalnej i niejednoznacznej głównej bohaterki. Autorka bawi się z czytelnikiem w „kotka i myszkę”, podsuwając mylne tropy.

Stokrotka w kajdanach to klimatyczny, mrożący krew w żyłach thriller z zaskakującym zakończeniem, którego czytelnik nie jest w stanie przewidzieć.

 

Powieść fantastyczna

d_2122

 

 

Tytuł: Miedziana rękawica

Cykl: Magisterium
Autor: Cassandra Clare, Holly Black
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 6 lipca 2016 r. 

 

Prawie każde dziecko marzy o tym, by przeżyć niesamowitą przygodę, którą będzie mogło opowiedzieć swoim przyjaciołom, rodzicom, a z czasem może własnym dzieciom. Coś, co sprawi, że jego życie odmieni się całkowicie. Jednak Callum Hunt miał trochę inne marzenia. Dostał się do szkoły magii zwanej Magisterium. Kto o tym nie marzy? Tymczasem Call robi wszystko, by zostać z niej wyrzuconym. Lecz po roku nauki jego zdanie diametralnie się zmienia ─ nowi przyjaciele, niesamowite umiejętności i wymarzony zwierzak domowy. Tak, to coś niezwykłego. Jednakże jego ojciec nadal ma podobne zdanie co do magii. Robi wszystko, by syn pozostał w domu. 

Miedziana rękawica jest powieścią, która oczaruje niejedną młodą osobę. Jest bardzo lekka w odbiorze, ale przy tym nie infantylna, dzięki czemu można ją przeczytać w ciągu jednego dnia i przenieść się do świata czarów, marzeń i niebezpiecznych potworów. Kreacja bohaterów jest bardzo rozbudowana. Call nie jest typową postacią, która jest genialna, przystojna i ma zbawić cały świat. Ma wiele wad, które często irytują, ale są też zalety, dzięki którym po prostu nie da się go nie polubić. Cassandra Clare i Holly Black dały popis swoim umiejętnościom. Jest to pozycja obowiązkowa dla młodych fanów fantastyki.

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia