Tropem Abigail Gibbs

Los bywa okrutny, dziewczynko. Łamie nam serca i odbiera jednych drugim. Krzywdzi niewinnych. Podobnie zresztą jak czas, który rozrywa ludzi na strzępy, kawałek po kawałku, aż przestają się prostować, chodzić na własnych nogach, a na koniec przestają żyć.

Abigail Gibbs, Mroczna bohaterka. Kolacja z wampirem

 

W wieku piętnastu lat Abigail zaczęła regularną publikację swoich opowiadań w internecie, dzięki czemu z miesiąca na miesiąc przybywało fanów jej twórczości. Kiedy zdecydowała się na zamieszczenie na Wattpadzie kilku rozdziałów Mrocznej bohaterki, nie spodziewała się, że zostaną one wyświetlone aż 17 milionów razy. Dzięki temu nawiązała także współpracę ze swoimi agentami i została milionerką.

Mimo hemofobii (autorka zwymiotowała w trakcie pisania jednego rozdziału Kolacji z wampirem, czując obrzydzenie zarówno do siebie, jak i do swojej wyobraźni) Abby nie wyobraża sobie zmienić uwielbianej przez nią tematyki.

Ciekawy jest również wątek dotyczący przejścia przez nią na wegetarianizm. Otóż jako sześcioletnia dziewczynka nigdy nie miała problemów z jedzeniem mięsa. Zmieniło się to wówczas, gdy jej mama zamiast słowa „mięso” użyła wyrażenia „jagnię”. Wrażliwa młoda dama od razu połączyła fakt jedzenia serwowanych przez rodzicielkę przysmaków z zabijaniem zwierząt i od tamtej chwili definitywnie zrezygnowała ze spożywania wszystkiego, co przypominałoby jej o cierpieniu zwierzaków (matula w dalszym ciągu jest przekonana o tym, że postawa córki spowodowana jest tymczasową dietą).

Warto podkreślić, że bardzo ważną rolę w twórczości pisarki odgrywają fani, którzy komentując każdy rozdział, zwracali uwagę na błędy stylistyczne czy dyskutowali o poszczególnych wątkach. Cenne rady pozwoliły na udoskonalenie powieści, a Abigail przyznaje, że ten rodzaj współpracy z czytelnikami bardzo jej odpowiada.

Jednak nie można zapomnieć, że oprócz bycia znaną i lubianą dziewczyna prowadzi typowo studenckie życie. Uczy się i imprezuje, a jeden z jej przyjaciół (w połowie Polak) sprawił, że Polskę kojarzy ze smakiem tymbarka.

Poza tym z takim imieniem i nazwiskiem wróżę jej naprawdę długą karierę (fani NCIS – w tym ja – na swoich blogach z fan fiction bardzo często parują dwie główne postacie tego serialu: Abigail Sciuto i Jethro Gibbsa).

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia