Perełki

Powieść obyczajowa

 

500803-352x500

 

 

 

Tytuł: Prawo Mojżesza

Autor: Amy Harmon
Wydawnictwo: Helion (Editio Red)
Premiera: 31 sierpnia 2016 r.

 

Prawo Mojżesza to książka inna od wszystkich. Tytuł może wskazywać na powieść z motywem religijnym,  ale tak nie jest, dzięki czemu fabuła i sytuacje są niesamowicie zaskakujące i niepowtarzalne. To wcale nie jest historia o biblijnym Mojżeszu, a główny bohater nie jest święty. Przeciwnie – to nastolatek z ogromnym bagażem emocjonalnym, nastolatek z niespotykanym darem i nadzwyczajnym talentem, dzięki któremu zdobywa serca wielu ludzi.

Mojżesz został znaleziony w koszu na pranie w miejscowej pralni. Osłabiony noworodek, o którym pisały wszystkie gazety, który cudem przeżył. „Dziecko cracku” napiętnowane na całe życie, porzucone i obdarowane problemami zdrowotnymi przez matkę narkomankę. Przez całe życie tułał się między członkami rodziny, nieakceptowany i nierozumiany. Wszystko się zmienia, gdy pod opiekę bierze go już wiekowa prababcia, okazuje mu uczucie i troszczy się o dziecko jak nikt wcześniej. Dzięki niej Mojżesz poznaje zwykłą dziewczynę, która nie może się dowiedzieć o jego darze i przeszłości więcej, niż wie z gazet. Ale to nie jest takie proste, wszystko zaczyna się komplikować, a w ich życiu pojawia się osoba, która zmienia… całą przeszłość. Wywraca świat młodych ludzi do góry nogami.

To nie jest historia, jak sto innych. To nie jest historia z happy endem. To historia, która porusza najodleglejsze zakamarki naszej emocjonalności. To historia o życiu, bez cenzury czy banalnych tekstów. Amy Harmon została sprowadzona do Polski i od razu zdobywa serca czytelników… Pozwólcie jej pokazać, co potrafi, a nie będziecie zawiedzeni. Jej książka Prawo Mojżesza to bezsprzecznie perełka miesiąca.

 

Powieść sensacyjna

 

14171818_1098630450214180_1579340796_n

 

 

 

Tytuł: Immunitet

Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 31 sierpnia 2016 r.

 

 

Najbardziej wyczekiwany prawniczy duet powraca. W czwartej odsłonie Chyłka i Zordon nie mają co liczyć na taryfę ulgową. Intrygi i bezprawie to dla nich chleb powszedni. Ale tym razem czekają ich nie tylko naciski z samych szczytów władzy, ale również demony… przeszłości.

A zaczyna się niepozornie. Panią Mecenas odwiedza znajomy z czasu studiów, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego. I jak każdy – ma do prawniczki interes. Został oskarżony o… morderstwo. Tymczasem z ofiarą nic go nie łączy, nigdy się nie spotkali, pochodzą z innego miasta. Skoro jednak prokurator domaga się uchylenia immunitetu, to może coś jest na rzeczy? Spisek czy wyrachowana linia obrony? Kto jest ofiarą, a kto sprawcą? Czy Chyłka da radę obronić kolegę? A może pani mecenas, której demony przeszłości depczą po piętach, która zaczyna i kończy dzień od mocnego drinka, sama potrzebuje pomocy?

Immunitet to kwintesencja tego, co w całym cyklu lubimy najbardziej: dowcipne dialogi, nieprzewidywalna akcja i zaskakujące zakończenie. A do tego intryga dopracowana w najmniejszym szczególe. Tej sprawy po prostu nie można przegapić!

 

Powieść fantastyczna

 

clovis-lafay-magiczne-akta-scotland-yardu-b-iext44156380

 

 

 

Tytuł: Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu

Autor: Anna Lange
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 17 sierpnia 2016 r.

 

Od wieków byli ludzie zajmujący się pilnowaniem prawa i rozwiązywaniem zagadek. Tak też było w 1873 roku. Jednak wtedy powstała również inna grupa rozwiązująca podobne sprawy – jednostka zajmująca się zjawiskami paranormalnymi i wydarzeniami magicznymi. Głównym dowodzącym zostaje John Dobson, który od pierwszych chwil musi zmierzyć się z problemami. W Londynie brakuje egzorcystów, co nie pozwala poprawnie funkcjonować jednostce. Poza tym nadinspektor ma własne problemy. Przyjmuje do swojego mieszkania siostrę, która musi zmienić całe swoje życie. Teraz pragnie być pielęgniarką, lecz jej wiedza jest niedostateczna, gdy wchodzi w grę magia i pożądane w tym zawodzie umiejętności. Ale to jeszcze nie koniec nowości w życiu Johna… Mężczyzna w trakcie akcji spotyka swojego dawnego przyjaciela, którego nazwisko ma moc – LaFay. Czy Dobson poradzi sobie z wykonaniem zadania? Czy jego siostra podejmie właściwą decyzję? I przede wszystkim: co przyniesie powrót Clovisa LaFaya?

Fabuła książki od pierwszych stron wciąga. Bardzo dobrze wykreowany świat i bohaterowie sprawiają, że powieść szybko nabiera tempa i ukazuje nam całą paletę intrygujących wydarzeń i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Mnogość motywów pozwala na oderwanie się od fantastycznego schematu i poznanie wiktoriańskiej Anglii od całkiem innej, dotąd nieznanej strony. Powieść poza tym wyróżnia się humorem, który pozwala na odcięcie się od szarej rzeczywistości i przeniesienie w świat przygód i przede wszystkim licznych tajemnic, które do końca trzymają w napięciu.     

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia