Tropem Lauren Weisberger

Pierwsza miłość to silne, bardzo intymne uczucie. Można kochać innego jak nikogo na świecie, ale małą cząstkę serca zawsze przeznacza się dla tego, kto był tym pierwszym.

Lauren Weisberger, Diabeł ubiera się u Prady

W 1999 r. ukończyła Cornell University, po czym spełniła swoje marzenie i udała się w roczną podróż z plecakiem po świecie, odwiedzając m.in. Europę, Izrael, Egipt, Jordanię, Tajlandię, Indie, Nepal i Hong Kong.

Po powrocie do USA przez blisko rok pracowała w brytyjskiej edycji popularnego magazynu o modzie „Vouge”, a następnie w czasopiśmie podróżniczym „Departures”. Jednocześnie brała udział w licznych warsztatach literackich.

Anne Wintour, swoją szefową z „Vouge”, sportretowała jako tytułowego „diabła” w wydanej w roku 2003 powieści Diabeł ubiera się u Prady, która nie tylko podbiła serca czytelników na całym świecie, ale także przez 24 tygodnie nie schodziła z amerykańskiej listy bestsellerów.

Sukces debiutanckiej książki przełożył się na jej rewelacyjną adaptację filmową z Meryl Streep i Anne Hathaway w rolach głównych (autorka może się pochwalić półsekundowym epizodem w filmie).

Oprócz Diabła… Weisberger ma w swoim dorobku następujące powieści: Portier nosi garnitur od Gabbany, W pogoni za Harrym Winstonem, Ostatnia noc w Chateau Marmont oraz kontynuację serii o Andrei Sachs – Zemsta ubiera się u Prady: Diabeł powraca. Jest także jedną z autorek zbioru Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia.

Obecnie Lauren mieszka w Connecticut z mężem Mikem, dwójką dzieci oraz rozpieszczonym maltańczykiem o wdzięcznym imieniu Stella.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia