Trudna miłość

Czasami miłość pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. Burzy starannie poukładany świat, zmusza serce do uległości. Miłość jest jak płomień ognia – to gwałtowne uczucie, które bardzo ciężko kontrolować. A jednocześnie wydaje się czymś niezwykle delikatnym i pięknym, nawet jeśli potrafi wywoływać ból. Dla niej warto nawet cierpieć…

 

Tytuł: Pułapka uczuć
Cykl: Pułapka uczuć (tom 1)
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: W.A.B

Layken to dziewczyna po przejściach. Zaledwie kilka miesięcy temu straciła ukochanego ojca, a teraz jeszcze musi zostawić swój dom i przyjaciół, i zacząć wszystko od nowa w małym miasteczku setki kilometrów dalej. Nie ma pojęcia, czy sobie z tym poradzi. Ale w chwili, gdy po raz pierwszy spotyka młodego i przystojnego sąsiada, już wie, że w jej życiu szykują się wielkie zmiany. Ale to nie wszystko, co przygotował dla niej los. Czy będzie w stanie zmierzyć się z przeciwnościami?

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to fragmenty piosenek na początku każdego rozdziału, co było ciekawym dodatkiem ze strony autorki. Ale zaczynałam mieć także lekkie skojarzenia z Kochając pana Danielsa Brittainy C. Cherry. Obie autorki obrały podobny koncept. Pojawił się wątek uczennica-nauczyciel, ale także spotkania w klubie, podczas których ludzie dzielili się swoją twórczością. Były to tak zwane slamy poetyckie i miały duże znaczenie w fabule tej książki. Pozwalały bohaterom dać upust swoim emocjom poprzez wiersze. Ale nie byle jakie. Ukazywały jakiś moment życia czy stan, w jakim znajdowała się dana osoba.

Postacie były barwne i dobrze wykreowane. Od pierwszej chwili polubiłam zarówno Willa, jak i Layken. Oboje byli po ciężkich przejściach i musieli zmagać się z trudnościami mogącymi zwalić z nóg, jak chociażby choroba czy śmierć najbliższych. Layken to osoba wytrwała. Dysponowała wewnętrzną siłą, która nie pozwalała jej się całkowicie załamać, chociaż nigdy nie miała łatwo. Natomiast Will to taka piękna i złamana dusza. Chłopak kochający poezję i będący w stanie zrobić wszystko dla młodszego brata.

Zważywszy na okoliczności, w jakich znaleźli się główni bohaterowie, ich relacje wcale nie wydawały się takie proste. Łączyła ich zakazana miłość. Co ciekawsze – ta więź była tak silna, że żadne nie mogło zapomnieć o tym drugim. I myślę, że to właśnie uczucia w pewnym stopniu pomogły im w trudnych chwilach i w pogodzeniu się z losem.

Podsumowując, Pułapka uczuć to książka o pokonywaniu wszelkich przeciwności i miłości, która jest w stanie zmienić wszystko. Autorka nie oszczędzała bohaterów – znosili cierpienia i niepowodzenia, wspomagali najbliższych w chorobie. Powieść jest pełna emocji, czasami nawet trudnych, ale to bardzo ciekawe połączenie. Tę historię zdecydowanie zaliczam na plus i z wielką chęcią sięgnę po kontynuację, szczególnie po końcówce, która potrafiła mnie nawet wzruszyć. Myślę, że powinna się spodobać fanom literatury młodzieżowej. Polecam!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia